PSIE PROBLEMY

Konsultacje behawioralne dla psów

Jeżeli masz jakikolwiek problem z psem a chcesz zaoszczędzić mu stresu, nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na weekendowe szkolenia grupowe, po których Twój pupil dalej będzie broił - to jest rozwiązanie dla Ciebie. Na tym etapie psi behawiorysta dokładnie poznaje czworonoga w celu poprawnego zdiagnozowania problemu. Przede wszystkim może dowiedzieć się m.in. tego jak pies reaguje na kontakt z obcym człowiekiem oraz tego jak zachowuje się w domu oraz poza nim. Regularne konsultacje stanowią bardzo cenne źródło wiedzy dla psiego behawiorysty, gdyż nie tylko poznaje on charakter pupila, ale także zadaje szereg pytań jego właścicielowi.

W zależności od wniosków płynących z obserwacji oraz odpowiedzi na udzielone pytania możliwe jest stworzenie przemyślanego planu działań mającego na celu zmianę zachowania psa oraz ustalenie dalszej ścieżki jego rozwoju. Najbardziej efektywne konsultacje przeprowadzane są w „naturalnym środowisku” czworonoga, a więc w domu właściciela. Poznań i okolice to obszar, w którym działam najczęściej.

Terapia behawioralna i eliminowanie niepożądanych zachowań:

Psy podobnie jak ludzie wykazują pewne cechy dominujące oraz skłonności do określonych zachowań. Jeśli dodamy do tego różnorodność środowisk, w których dorastają uzyskamy mieszankę, która można stanowić źródło problemów behawioralnych. W ich eliminacji oraz wskazaniu sprzyjających czynników rozwojowych pomoże Ci psi behawiorysta. Jego wsparcie okaże się niezastąpione w przypadku takich zachowań jak:

– agresja
– nadpobudliwość
– fobie
– brak pewności siebie
– niepokój, lęk przed separacją
– depresja
– brudzenie w domu
– naskakiwanie na gości
– szczekanie pod nieobecność domowników
– niszczycielstwo
– wymuszanie, kradzież pokarmu
– ucieczki

Odpowiednie przygotowanie do zakupu lub adopcji psa

Chyba każdy psi behawiorysta z poznania i okolic podpisze się pod stwierdzeniem, że posiadanie psa to sztuka kompromisu. W celu utrzymania pozytywnych relacji z pupilem, niejednokrotnie będziemy musieli iść na ustępstwa. Uszkodzona tapicerka, zniszczone buty czy też pogryzione rośliny – to tylko niektóre problemy, z którymi mogą zmagać się właściciele czworonogów. Korzystając z pomocy psiego behawiorysty lepiej przygotujesz się do przyjęcia nowego „członka rodziny” i już od początku zaczniesz działać w kierunku jego prawidłowego rozwoju. Pamiętaj, że podczas konsultacji nie należy skupiać się wyłącznie na niepożądanych zachowaniach psa, ale także brać pod uwagę takie czynniki jak alergie oraz styl życia nowych właścicieli. Jeśli planujesz adopcję lub zakup zwierzaka w mieście Poznań, serdecznie zapraszam do kontaktu. Chętnie przeprowadzę Cię przez ten proces krok po kroku.

Przygotowanie psa do pojawienia się dziecka w rodzinie.

Często to jakże szczęśliwe wydarzenie dla rodziców jest tak stresujące dla psa, że nie potrafi sobie z tym poradzić, w rezultacie staje się nerwowy, bojaźliwy, co może prowadzić do agresji. Aby uniknąć przykrych sytuacji należy wprowadzić w życie pupila nieco więcej dyscypliny. Im więcej czasu poświęcamy naszemu czworonożnemu przyjacielowi, tym proces przygotowania go do narodzin dziecka będzie trudniejszy. Dzielenie wspólnego łóżka czy też odnajdywanie czasu na zabawę niemal w każdym momencie dnia to jedne z nawyków, które powinien wyeliminować psi behawiorysta. Przygotowanie pupila do pojawienia się dziecka w rodzinie pod okiem właściwego specjalisty może okazać się owocne nie tylko ze względu na możliwość wpojenia psu prawidłowych wzorców zachowań, ale także z punktu widzenia rozwoju noworodka, który dorastając w towarzystwie zwierzaka uczy się wrażliwości oraz szacunku.

Te oraz wiele innych problemów postaram się rozwiązać, aby cała rodzina była szczęśliwa!

Koszt spotkania 2h:

Poznań i okolice do 20km - 250zł

Ilość spotkań 1-2 w zależności od problematyki.

TRESURA PSÓW POZNAŃ

darmowe konsultacje telefoniczne oraz e-mailowe w trakcie szkolenia

OPINIE

Klaudia Pasiut
Klaudia Pasiut
2023-03-24
Serdecznie polecam Pana Pawła. Jest to osoba z profesjonalnym podejściem do swojej pracy. Zajęcia nie odbywają sie na podstawie minut zegarowych, trwają do osiągnięcia zaplanowanych celów. U naszego dominującego szczeniaka- owczarka niemieckiego- który terroryzował pozostałych domowników, pozytywne efekty zostały zauważone juz po pierwszym spotkaniu. Pan Paweł jest zaangażowany i bacznie obserwuje psa i jego relacje z otoczeniem. Nasza współpraca dalej trwa, a z każdym spotkaniem mamy coraz bardziej ułożonego i pozytywnego pieska. Panie Pawle- dziękujemy !
Gosia Czaja
Gosia Czaja
2023-03-18
Polecam gorąco Pana Pawła osoba z zamiłowaniem do zwierząt jego cierpliwosc do nich i wytrwałość sprawia cuda w tresurze zwierząt 😃
Daria Rybczyńska
Daria Rybczyńska
2023-03-18
Pan Paweł to zaklinacz psów ! Dzięki niemu mam szczęśliwego psa i jestem szczęśliwą właścicielką ! Nasz niesforny owczarek niemiecki chciał zdominować rodzinę. Gdyby nie pomoc Pana Pawła mogłoby się skończyć różnie.. niesamowita wiedza , doświadczenie to są atuty Pana Pawła! Chciałabym aby każdy trener tak podchodził do tematu! Szkolenie u Pana Pawła to były najlepiej wydane pieniądze!
Daria Rybczyńska
Daria Rybczyńska
2023-03-18
Pan Paweł to jest psi czarodziej! Profesjonalista w każdym calu i detalu! Pomógł nam z naszą niesforną Zorką! To był nasz pierwszy piesek, tysiące błędów z naszej strony , które mogły skończyć się tragedią... Pan Paweł przyjechał, zaczarował Zorkę, pokazał jak ją obsłużyć 😉 jestem pełna podziwu jego doświadczenia i profesjonalizmu! Na każde zadane pytanie uzyskałam odpowiedź! Dzięki Panu Pawłowi mam szczęśliwego psa i jestem szczęśliwą właścicielką 😀 Zorka i ja dziękujemy Panie Pawle!
Kinga Protasiewicz
Kinga Protasiewicz
2023-03-09
Wszystkim którzy mają jakikolwiek problem z psem polecam Pawła z całego serca . Gdy pierwszy raz odwiedził nas moje ręce były całe w śladach po zębach mojego psa - tak bardzo nie lubił ubierana szelek. Pies ponadto dominował i ciężko było ogarnąć tego malucha :/ Po spotkaniach z Pawłem Fafik stał się całkiem innym psem . Jest posłuszny ,nie gryzie....całkowita zmiana w zachowaniu . Piesek także nauczył się wielu komend jak przywoływanie ,siad ,leżeć itd . Dzisiejsze spotkanie to już był wysoki poziom gdyż uczył sie rozróżniać przedmioty i oczywiście wszystko zakończyło się sukcesem . Wszystko to zostało wypracowane z psem bez używania jakichkolwiek metod cielesnych jak kolczatki itd . Paweł opierał się na pozytywnych metodach i pies bez problemu wszystkiego się nauczył . Jedynie raz by użyta metoda dźwiękowa gdyż Fafik na spacerze wszystko wciągał niczym odkurzacz 🙂 ale po kilku razach użycia dysków problem zniknął . Dzięki Pawłowi Fafik stał się spokojnym i szczęśliwym pieskiem który ciągle uczy się czegoś nowego . Bardzo dziękuję Paweł!! I jeszcze raz gorąco polecam . NAJLEPSZY TRENER !!!!!
Małgorzata Wilińska
Małgorzata Wilińska
2023-03-07
Jestem bardzo wdzięczna za trud i pracę jaką włożył pan Paweł w treningi z Aresem , charakternym💣 sześcioletnim psem, który ostro dawał nam popalić swoim temperamentem... Pan Paweł ma ogrom wiedzy i duże doświadczenie w swoim zawodzie, wie co robi i robi to najlepiej, treningi które odbywają się w otoczeniu psiaka są ogromnym plusem i są dużym ułatwieniem dla właściciela czworonoga .Polecam pana Pawła panaprofesjonalistę😊
Filip Antonowicz
Filip Antonowicz
2023-03-05
Serdecznie polecam ! Skorzystałem z usług Pawła z polecenia kolegi któremu pomógł z bardzo problematycznym amstaffem. Po adopcji niespełna półtora rocznego bullteriera który u mnie miał już swój trzeci dom szukałem odpowiedniej osoby w social mediach do pomocy ale nie odpowiadały mi warunki współpracy lub krótki staż pracy w zawodzie zauważalny gołym okiem a ładnie wyglądające certyfikaty w social mediach nijak miały się do pracy z naszymi problemami. Paweł przyjechał do naszego domu i tak naprawdę podczas jednej wizyty skorygowaliśmy wszystkie niepożądane zachowania bullteriera oraz dostaliśmy zestaw ćwiczeń który pomimo „długiego przewodu myślowego „ bullek opanował 🙂 Sąsiad posiadający amstaffa również korzystał z usług Pawła i również jedna wizyta wystarczyła na skorygowanie niepożądanych zachowań . Naprawdę nie da się osiągać takich efektów bez ponad 20 letniego doświadczenia które Paweł posiada!!!! Aktualnie pracujemy nad ułożeniem dwóch sierściuchów pod jednym dachem , więc jeśli szukacie kogoś kto naprawdę zna się na swoim fachu równocześnie ma dobre podejście nie tylko do psów ale do każdego człowieka podchodzi indywidualnie. W razie problemów można się z nim skontaktować , bardzo szybko odpowiada , rzeczowo podchodzi do tematu i jeśli nie ma potrzeby kolejnej wizyty to nie naciąga niepotrzebnie na kolejne wizyty ani nie wciska jakiś pakietów 10 spotkań Polecam!
emma.jagoda
emma.jagoda
2023-03-05
Z całego serca polecam pana Pawła! Ogromna wiedza i równie ogromne serce do zwierząt. Przejrzyście nakreślony plan działania z naszymi pieskami oraz zbiór wskazówek, z których korzystamy 🙂
ryszard grajewski
ryszard grajewski
2023-02-27
Miałem sporo problemów z moim pupilem rasy Cavalier.Przypadkowo usłyszałem o Panu Pawle,który się zajmuje problemem tego typu . Muszę powiedzieć, że nie żałuję tego kroku. Pan Paweł podszedł do problemu fachowo i rzetelnie. Problem z pupilem mam z głowy.Polecam usługi Pana Pawła